Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Łaziskach

Dzień języków obcych

W dniu 30 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łaziskach odbył się Dzień Języków Obcych. Na początku uroczystości uczennica klasy 7 Otylia Rybak przywitała gości. Obecnością zaszczycił organizatorów Pan Dyrektor oraz liczni nauczyciele.

Następnie uczennice klasy III gimnazjum i klasy 8, Natalia Mendak oraz Iga Pęczkowska zaśpiewały piosenkę w języku angielskim pod tytułem: ’ Little talks’ Of Monsters nad Men.

W kolejnej części, uczennica klasy 7 Otylia Rybak przedstawiła w języku angielskim prezentację, korzystając z e- monitora, na temat różnic między językiem brytyjskim i amerykańskim, Differences in British and American English.

Następną prezentację multimedialną o krajach niemieckojęzycznych przedstawiły Rybak Otylia i Krukowicz Natalia.

Następnie uczennice klasy 7, Anna Naczas, Ewelina Rękas i Paulina Więcław w ciekawy sposób zaangażowały widownię do wzięcia udziału w quizie o krajach niemiecko- języcznych. Uczniowie, którzy poprawnie odpowiadali otrzymali ciekawe nagrody.

Po bardzo ekscytującym quizie, ponownie Iga i Natalia zaśpiewały kolejną piosenkę w języku angielski pod tytułem, ’ Halleluyah’ Leonarada Cohena.

Bardzo ciekawym punktem programu były łamańce językowe, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie. Tą konkurencję przygotowały i przeprowadziły Marta Superson oraz Karolina Nowak.

Ostanią atrakcją programu uroczystości była prezentacja przygotowana przez uczennice Natalię Krukowicz, Kingę Kowalską i Natalię Banach. Uczennice w prezentacji wykorzystały filmy, które same przygotowały. Filmy przedstawiały sytuacje praktyczne, życiowe w języku angielskim, np. kupowanie biletu na pociąg.

Na koniec uczennice zaśpiewały, grając na gitarze, ’ Ex’s and Oh’s’ Elle King.